Curso 2017 18 salesians sarria formacion profesional bachillerato internacional escuela FP grado medio superior ponencia Fp dual

El coordinador d’FP Dual de l’escola ha participat al XXIX Seminario di Formazione Europea celebrat a Bari

19 setembre 2017

El responsable de Formació Professional Dual de la nostra escola, Miguel Ángel Buendía, ha participat a la 29 edició del Seminario di Formazione Europea que organitza el Centro Italiano Opere Femminili Salesiane CIOFS. Enguany el seminari ha destacat el paper de la Formació Professional Dual i la seva ocupabilitat entre els joves.   

Buendía ha estat convidat a la taula rodona ‘Duale, esperienze e testimonianze europee a confronto’ per explicar l’experiència de la nostra escola en Formació Professional Dual i aspectes organitzatius i legislatius. El seminari es va celebrar a la ciutat italiana de Bari els dies 14 i 15 de setembre. 

Us fem arribar la seva ponència